Co je to doména?

Stručně řečeno je to lidem lépe zapamatovatelný název, který se pomocí speciálních (tzv. DNS) serverů převádí na IP adresu, které zase rozumí počítače.

Funguje-li doména pomocí služby webhosting, reprezentuje poté nějaké internetové prezentace, které se ukáží v prohlížeči webových stránek právě po zadání této adresy. Stejně tak lze doménu využít pro tvorbu vlastních adres elektronické pošty.


Vlastní doména

Vlastní doména je prvním krokem k úspešnému podnikánína internetu, zejména z reklamních a prestižních důvodů. Své webovky můžete prezentovat s přednastavenou doménou. Například www.poskytovatel.cz/vasefirma, ale to určitě nezapůsobí na Vaše obchodní partnery a zákazníky. Tím ovšem zdarma děláte reklamu nějakému jinému subjektu a Vaše stránky nepůsobí zcela profesionálně. Elektronické pošty mají podobný problém. Můžete mít vlastní e-mail, který si libovlně zvolíte, například jmeno@vasedomena.cz.

Umístění prezentace na adrese www.VaseDomena.cz se dnes stává standardní záležitostí. Důvodů existuje mnoho, některé viz. níže. Samozřejmostí se již stalo, že jedna společnost registruje více domén, jednak pro stránky společnosti, ale také pro produktová jména nebo projekty, které chystá v budoucnu rozjíždět.

Vhodné je také registrovat doménové jméno, které je podobné tomu Vámi původně registrovanému, případně registrovat základ domény ve více koncovkách (.cz .net .com .org aj.). Bezpečnějším případem může být registrace doménového jména s překlepy, aby vám opravdu neušel ani jeden zájemce o Vaše internetové stránky, resp. aby nikdo nemohl napadat Vaše „dobré jméno“.


 Výhody

  • vlastníkem jste pouze Vy a s Vaši e-mailovou adresu si můžete změnit podle svého

  • doména dělá reklamu pouze vaší firmě, velmi dobře ji reprezentuje a můžete prezentovat  „cokoli“ Vy chcete

  • každý člen firmy může mít vlastní e-mail pod domenovým jmenem Vaší firmy

  • doména jako silný marketingový nástroj: uvádějte svou webovou adresu v katalozích, prospektech, inzerátech, na hlavičkových papírech, na autech, výlohách apod. Pakliže Vaše webová prezentace plní svůj účel, nestyďte se za ni!

…i malými detaily můžete přesvědčit své potencionální zákazníky o kvalitě svých služeb, aby si vybrali právě Vás. Tyto investice se Vám zaručeně vrátí.


Jak ji zaregistrovat?

Chcete mít vlastní doménu a tím reprezentovat svoji firmu? Registujte si ji ještě dnes, zítra už ji může vlastnit někdo jiný!

1. krok : Ověřte si, zda je Vámi vybraná doména volná (viz záhlaví stránky)
2. krok : Název domény musí splňovat tyto podmínky:
písmena : a-z (diakritika ne)
libovolné číslice

pomlčka
: ne na začátku a na konci názvu, nesmí se opakovat za sebou, počet je libovolný
3. krok : Registrujte ji pomocí objednávkového formuláře

…neváhejte a neodkládejte registraci domény, zájem nemusíte mít jen Vy!


Doporučené odkazy na naše další služby: